Михаела од Гевгелија стана главен судија во тенисот кој го засака благодарение на брат и Душан, сега ќе суди на големи турнири !

3590

24 годишната Михаела Попова од Гевгелија во Париз Франција положи за главен тениски судија отколку неколку години беше линиски судија. Сега таа се очекува да ја дели правдата на официјални мечеви на тениски турнири каде ќе играат најдобрите тенисери од светот.

Во изјава за Дрнка МК, Михаела вели дека конечно своите сонови ги претвори во реалност. Љубовта кон тенисот ја добила од нејзиниот поголем брат Душан. Како што ни соопшти, таа била линиски судија на многу турнири во светот а со положувањето за судија на стол таа доби бела значка на школото кое се одржа во Париз.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.