Македонија убедлива против Црна Гора, на чекор до пласман во осминафиналето на ЕП !

481

Македонската одбојкарска репрезентација славеше убедливо против Црна Гора со 3:0 (25-22, 25-18, 25-20) во сетови и е на чекор до пласман во втората фаза од Европското првенство во Бари Италија. Спартанците одиграа одлично речиси од сите позиции. Блескаа Ѓоргиев, Савовски, Љафтов, Милев, Маџунков, Деспотовски, Ангеловски кои во ниту еден момент не им дозволија на црногорците да превземат улога на мечот во СРЦ Борис Трајквоски во Скопје

Македонија со вкупно 6 бода и сет количник 6:1 е на лидерската позиција како и Полска со која утре играат во рамките на третото коло од Европското првенство.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.