Кошаркарите на Струмица есенски шампиони – непоразената Гевгелија киксна на свој терен (табела)

1463

Кошаркарите на Струмица есенскиот дел од првенството во Третата лига го завршија на лидерското место откако во последното првнествено коло славеа нагости против тимот на Феникс Спорт со 87:72 додека непоразената Гевгелија киксна на свој терен во пресметката со Бутел па дозволи избраниците на Ики Христов да презимат на лидерското место.

Струмичани во 10 првенствени кола забележаа 9 победи и еден пораз токму од Гевгелија која има идентичен скор откако загуби од Бутел со 65:60. Но заради подобриот кош количник  Струмица е есенски шампион и поеќе од сигурно еден од патниците во плеј офф пресметката за Втора лига каде место очигледно ќе има и составот од Гевгелија

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.