Костадинов: Ставам ништовност и вето за невладините кои се занимаваат со моето право на верување во Бога

474

Првиот човек на Струмица Костадин Костадинов на ФБ реагираше на нападите упатени кон него од одредени невладини организации, поради поддршка што ја дава за трибините и јавната дебата на Фондацијата „Елеуса“ при Струмичката епархија на МПЦ-ОА  во врска со законите за родова еднаквост и за матична евиденција.

,,Од денеска како градоначалник, со целото мое законско право, ставам ништовност на секој меморандум на таквите невладини организации и вето доколку каков било допис стигне до општината од нивна страна. Кога е Струмица во прашање нема компромиси, се работи за нашите деца, нашите внуци, станува збор за сите нас!Еднаквите можности помеѓу жените и мажите во Струмица се посилни од кога било. Јас сум човек кој има разбирање за сите, но со сигурност не и за нив. Иако без ниту еден кажан збор, сум мета на одредени индивидуи, јас сум човек растен во духот на Христијанството и ќе простам,, стои во објавата на Костадинов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.