Костадинов го посети првото новородено бебе на Струмица за 2024 и му врачи штедна книшка со 40 илјади денари

817

Градоначалникот Костадин Костадинов ја посети Љубинка Терзиева од Струмица и нејзиниот син кое е првото новороденче во 2024 година во Општина Струмица. Таа на одделението за Гинекологија и акушерство при струмичката болница се породи со царски рез во 1 часот и 10 минути во ова година и синот е втора рожба на Терзиева

„Кога новороденчето е здраво и живо, кога мајката е бескрајно среќна поради својата втора рожба, а медицинскиот персонал од Одделението за гинекологија и акушерство презадоволен од својот професионален ангажман, тогаш на градоначалникот не му преостанува ништо друго освен да биде насмеан од радост и исполнет со позитивни емоции. Штедната книшка со 40.000 денари е само мало внимание за големото раѓање на новиот струмичанец. Радувајте му се драги мои струмичанки и струмичани на нашиот нов сограѓанин. Нека „повлече нога“ првото струмичко новороденче во 2024 г. и новиот член на семејството Терзиеви, за да се раѓаат уште многу, многу машки и женски здрави и убави деца во преубавата ни општина Струмица“, напиша Костадинов на ФБ.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.