Кирил Арапов именуван за нов началник на СВР Струмица

4144

Министерството за внатрешни работи го именува Кирил Арапов за нов началник на Секторот за внатрeшени работи во Струмица. Арапов на ова функција доаѓа откако Томе Весев кој ја извршуваше функција началник замина во пензија.  Кирил Арапов досегa работеше како началник на Одделението за полиција при СВР Струмица кој ги покрива сите 10 општини од Југоистокот.

,,Началник на Секторот за внатрешни работи Струмица е Кирил Арапов. Истиот е именуван на функцијата, по заминување во пензија на претходниот началник,,, информираа од МВР

Арапов има завршена Воена академија а во МВР е вработен од 2004 година.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.