Кај струмичанец во домот пронајдена марихуана и масло од канабис, полицијата најави пријава

1360

29 годишен струмичанец е задржано во полициска станица откако во неговиот дом со судска наредба полицијата пронашла и одзела марихуана и масло од канабис, соопшти полицијата. Како што информираат за случајот е известен и Јавен обвинител и против лицето ќе биде поднесена и соодветна пријава

,,На 20.12.2022 во 16 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Д.И.(29) од Струмица. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и масло од канабис. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица, за настанот бил известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.