Имав трема кога ја побарав за жена, голманот на Арсенал Дени Илиев од Струмица се сврши !

13344

Голманот на Арсенал Дени Илиев имал трема кога со свршенички прстен ја побарал за жена  Нина Стојменовиќ со која веќе извесен период заедно живеат во Лондон. Двајцата во врска се околу две години и успеваа вешто да го кријат својот приватен живот. Струмичкиот голмански интернационалец и повремен репрезентативец на Македонија за Дрнка.МК вели дека кога ја побарал за жена имал ем трема ем бил возбуден, но се смирил кога Нина кажала ДА

,, Ја побарав во домашна атмосфера и нормално е дека имав малку трема и адреналин во тој моменст но за среќа помина се добро. Кажа ДА не ме одби,, низ смеа ни кажа 26 годишниот Илиев кој  во 2012 тата од струмичка Беласица замина во редовите на топчиите.

Дени Илиев ни кажа дека Нина му дава одгромна поддршка и љубов што е предуслов за поголеми успеси на приватно поле но и на професионален план. Не можеше да конкретизира каде ќе ја продолжи својата кариера.  Како позајмен играч од Арсенал тој мрежата ја чуваше на ФК ,,Серед’’ во Словачка, ФК ,,Јагелонија’’ во Полска а последната сезона  во англискиот  ,,Shrewsbury Town’’

Струмичкиот интернационалец пред повеќе од две години кога го прослави 24 ти роденден за Дрнка.Мк кажа дека на роденденската прослава бил слободен за жал. Тој кога има слободно време често доаѓаше во родната Струмица а пред да потпише за словачкиот Серед се пофали дека добро знае да се забавува и на вода возејки скутер по водите на браната Водоча.Тој во дресот на  Јагелонија лани во ова време беше прогласен за голман или во идеалниот тим на последното првенствено коло од фудбалски шампионат на Полска.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.