Изгоре патничко возило во струмичко Муртино – пожарникарите не дозволиле огнот да се прошири по објект

442

Струмичките пожарникари објавија дека синоќа после 22 часот интервенирале на запалено патничко моторно возило и помошен објект во населеното место Муртино. Како што објавија излегле со едно возило и пет пожарникарии со навремената интервенција е спречено ширење на пожарот кон други делови на објектот. Според објавените фотографии внатрешниот дел на патничкото моторно возило е целосно изгорен

,,Синоќа, 10.01.2024 година во 22.15 часот во с.Муртино, ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 5 пожарникари-спасители интервенираше на гасење на запалено патничко моторно возило и помошен објект. Пожарот беше во разгорена фаза и брзо после пристигнувањето е ликвидиран и е спречено негово ширење кон останатите делови на објектот,, стои во објавата на ТППЕ Струмица

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.