Изгоре деловен објект и помошна просторија во приземје од куќа во Калугерица Радовишко

1792

На 26.12.2023 година во Полициската станица Радовиш било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на А.К.(43) од село Калугерица, радовишко, при што биле опожарени деловен објект и помошна просторија во приземниот дел од куќата, а повредени лица нема.

Од страна на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат. Увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.