Здравец повторно ги изненади со новогодишни пакетчиња учениците од Ангелци и Градашорци

1944

Ланецот маректи ,,Здравец’’ од Струмица и годинава ги изненади учениците од Подрачното основно училиште ,,Гоце Делчев’’ од Ангелци општина Василево каде се школуваат деца од прво до петто одделение од македонска и турска заедница. Како и секоја година, така и годинава на училишната приредба за престојните празници им доделија новогодишни пакетчиња со цел учениците од Ангелци и Градашорци  да ја почуствуваат празничната магија за Нова година и Божиќ.

За возврат учениците од ова подрачното учиште подготвија богата новогодишна програма каде со повеќе песнички, рецитали, мини престави и танци пред своите родители ги најавија престојните празници а заедно со одделенските наставници упатија и голема благодарност до Здравец која изминативе години како општествено одговорна компанија постојано донира и ја покажува својата хуманост.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.