За празникот „Св.15“ два дена ќе има посебен режим на сообраќај на четири улици во Струмица !

712

Се известуваат сите граѓани дека на ден 10.12.2023 (недела) и на ден 11.12.2023 (понеделник), поради чествувањето на Празникот на градот Св. Петнаесет Тивериополски свештеномаченици, ќе бидат преземени мерки  за посебен режим на сообраќајот од страна на полицијата, и тоа на улиците „Крушевска Република“, „5ти Ноември“, дел од улицата „Бетовенова“ и улицата „Славчо Стојменски“ во Струмица.

“Дополнително, Ве известуваме дека дозволена зона за поставување на мобилни продажни пунктови ќе биде потегот долж десната страна на улицата „Крушевска Република“, односно од крстосница на улица „Крушевска Република“ со улица „5ти Ноември“ (Чурлински мост), до крстосница на улица „Крушевска Република“ со крак на улица „Охридска“. Ги замолуваме сите граѓани учесници во сообраќајот да ги почитуваат дадените насоки,, соопшти Општина Струмица

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.