Украла чанта со пари од соселанец и ги закопала во дворот, жителка на струмичко С. Коњарево доби кривична

1607

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против 44 годишнa жителка од Старо Коњарево од општина Ново Село бидејки минатиот месец од куќата на соселанец украл чанта во која имало денари и различни валути. Откако случајот бил пријавен полицијата минатата недела тие парите ги пронашле закопани во дворот на осомничениот крадец.

,,Секторот за внатрешни работи Струмица, до Основното јавно обвинителство Струмица, поднесе кривична пријава против З.Г.(44) од село Старо Коњарево. На 29.03.2021 пријавената отишла во куќата на Л.А. во село Старо Коњарево и во згодна прилика од гардеробер во спална соба му одзела чанта во која имало пари во различни валути. На 07.04.2021, полициски службеници, во дворното место од куќата на З.Г. ги пронашле закопани парите, кои по овластување на јавен обвинител биле вратени на оштетениот,, стои во инфомрацијата од СВр Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.