Екипа: Чудо во најава – Горан Пандев назад во Интер ?!

2324

Струмичкиот интернационалец и капитен на македонската репрезентација – Горан Пандев кој настапува за Џенова, би можел да се врати назад во Интер и да ја заврши кариерата во клубот со кој го оствари најголемиот успех станувајќи европски шампиони во 2010 година, пишува порталот Екипа. Според овој спортски портал „нероаѕурите“ се во потрага по напаѓач кој би бил резервна опција за Лукаку и Мартинез, а откако отпаднаа опциите Оливие Жиру и Фернандо Љоренте, челниците на клубот од Милано упорно бараат уште еден офанзивец кој би му бил на располагање на тренерот Конте.

Италијанските медиуми тврдат дека на помалку од два дена до крајот на преодниот рок, на врвот на листата со желби на „нероаѕурите“ се наоѓа токму името на Горан Пандев, пишува порталот.

Повеќе на ЕКИПА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.