Евроамбасадорот Дејвид Гир во посета на Струмица, Костадинов му го презентираше Младинскиот центар !

329

Градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир кој веше во работна посета на општината  на која се разговараа за предизвиците и проектите што ќе се имплементираат оваа година .  На средбата како што соопштија од општината се разговарало за реализираното минатат година но и за плановите во 2024 со цел граѓаните да имаат поголем бенефит

,,Разговаравме за годината којашто помина, за проектите коишто ги реализиравме и започнавме, како и за новите предизвици во новата година, како на локално така и на државно ниво. Нашиот пат е јасен, европската иднина ја посакувам и јас и моите сограѓани, затоа што само таа носи прогрес за сите нас.Како и секогаш, така и денеска ја добив и почитта и поддршката од г. Гир за големиот мотив и труд во создавањето на новата верзија на нашата Струмица,, стои во објавата на градоначалникот Костадинов

Тој заедно со евроамбасадорот Дејвид Гир  го разгледаа Младинскиот центар  кој стана мултифункционален простор каде се одржуваат повеќе состаноци, средби, предавања но и место каде младите нудат повеќе иницијативи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.