Дури 50 камиони отпад собрани од дивата депонија на ул ,,Антон Панов” во Струмица

1041

Деновиве екипи на  ЈПКД Комуналец Струмица со механизација извршија целосно чистење на настанатата дива депонија на ул. Антон Панов во Струмица. Како што објавија од ова комунално претпријаие, во акцијата која траеше 5 дена беа соберени и отстранети околу 50 камиони секаков отпад.

,, Местото е комлетно исчистено и сега останува до совеста на граѓаните посебно на оние кои живеат околу оваа локација да покажат и докажат дека се еколошки совесни и знаат дека не треба секое празно место, нива, или плац да се користи за истурање на смет, градежен шут, и друг отпад,, стои во ФБ објавата на струмички Комуналец

Од ова комунално уште еднаш соопштуваат дека редовно низ цел град се подига сметот од домакинствата уредно оставен во пластичните контењери а ги известуваатите граѓани дека на бројот 13 110 можат да пријават секој друг свој отпад и истиот ке биде подигнат од пред нивниот двор во најскоро можно време.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.