Дел од ,,пандевци’’ со нов имиџ за успешно деби во Лигата на Европа против Зрински

1771

Академија Пандев денеска дебитира во Лигата на Европа. На арената Тодор Проески со почеток во 19 часот го играт првиот меч од првото квалификациско коло од Лигата на Европа против Зрински од Босна. Излезот на европската сцена ,, пандевци ’’ го осигурија со освоената КУП титула но и третото место во првенство. Дел од нив за дебитантскиот настап во Европа си го променија имиџот бидејки си дале збор ако има Европа има ,,фарбање’’ на косите.

Стоилов, Михаилов, Јованов, Маневски се дел од фудбалерите кои за пласманот во Лигата на Европа станаа русокоси момчиња.

,, Си дадов збор . Ако освоиме титула и излеземе во Европа дека ќе си го променам имиџот и еве ме, сега сум русокос. Заедно со Михаилов седнавме на фризер и ја променивме бојата за да ни тргне,, низ смеа ни одговори Стоилов кој денеска најверојатно ќе биде на списокот на Југослав Тренчовски за настапот против Зрински

,, Ги респектираме гостите од Босна но одиме на победа без примен гол’’ кусо ни изјави Стоилов кој верува дека новиот имиџ ќе им донесе среќа вечерва против Зрински.

(Михаилов и Стоилов )

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.