Две лица од радовишко Раклиш приведени, во возилото со кое се превезувале пронајдена марихуана

348

На 05.03.2024 во 23.45 часот во с.Раклиш, радовишко, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода А.Б.(34) и И.Е.(38), двајцата од с.Раклиш. При преглед на патничко возило „опел астра“ со радовишки регистарски ознаки, во кое се превезувале, била пронајдена марихуана, соопшти МВР на својата веб страна.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Радовиш и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.