Двајца повредени при сообраќајка на две патнички возила на крстосница во Струмица

838

Завчера вечер na 13.08. во 20.00 часот во СВР Струмица било пријавено дека на крстосницата од ул.„Маршал Тито“ и ул.„Димитар Цветинов“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „рено лагуна“ со струмички регистарски ознаки, управувано од А.К.(33) од Струмица и патничко возило „фолксваген голф“ со странски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(21) од с.Ињево, радовишко, кое потоа удрило во паркирано патничко возило „хјундаи санта фе“ со бугарски национални ознаки, паркирано од Ј.Н.Д.(55) од Република Бугарија. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на возилото „фолксваген голф“, а неговиот сопатник Ѓ.Т.(20) се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница Струмица. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.