Двајца малолетници на мотор и велодипед повредени во сообраќајка во Бучим радовишко

1401

Вчера во населеното место Бучим – радовишко, две малолетни лица се повредени кои управувале мотор и велосипед. Инцидентот се случил околу 16 часот во ова населено место, каде од засега непознати причини дошло до судар меѓу моторџијата и велосипедистот.

Според МВР  во сообраќајката учествувале мотор „јамаха-125“, управуван од малолетник од с.Почивало – штипско и велосипед  управуван од друг малолетник од  населеното место Бучим.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот, додека возачот на мотоциклот се здобил со телесни повреди. Тие биле пренесени во Клинички центар Штип. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.