Градоначалник на Ново село ќе се избира на 21 април

2004

На 21 април годинава во општина Ново село паралелно со претседателските ќе се одржат и вонредните Локални избори за избор на нов градоначалник на општината – информираше претседателот на Собранието на Р.М.  Талат Џафери.

Во моментов ова општина ја раководи ВД Градоначалник кој беше избран пред Нова година. Функцијата ја извршува Горан Цветков откако лани во септември под притисок на јавноста си поднесе оставка Боро Стојчев кој одлежи казна затвор заради обид за шверцување на цигари

Освен во општина Ново село на денот кога ќе се избира претседател -21 април вонредни локални избори за градоначалник ќе има и во општините Охрид и Дебар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.