Градоначалникот на Босилово Зимбаков, по Бориево најави асфалтирање улици во Секирник, Иловица, Гечерлија, Турново

1728

По асфалтирањето на улицата во населеното место Бориево во должина од 465 метри од центарот на селото па се до спојот со патот Бориево-Колешино, првиот човек на општина Босилово Зоран Зимбаков најави асфалтирање на улици и во други населени месата од општина Босилово. Станува збор за улици кои се предвидени во Развојната програмата за изградба на улици и патишта во општината.

Како што најави Зимакова наредниве денови се очекува да се асфалтираат улица во селото Секирник во должина од 400 метри, улица во селото Иловица во должина од 540 метри, во Гечерлија во должина од 240 метри и во Турново улица во должина од 165 метри, кои се планирани согласно развојната Програма за улици и патишта за 2020 година.

Инаку Советот на општина Босилово треаба да ја усови и Програмата за ова година со која се планирани 6.600.000 денари за асфалтирање на улици и во другите населени места во општина Босилово со која значително треба да се подобрат условите во делот на патното поврзување

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.