Гоце Арнаудов ми беше идол, вели Саше кој со Стакато Бенд ја препеа неговата ,,Хотелска соба’’ (видео)

2410

Бендот ,,Стакато бенд’’ од Струмица ја препеа баладата ,,Хотелска соба’’ од Гоце Арнаудов кој деновиве ја промовираа на својот официјален youtube канал. Фронтменот на бендот Саше Митев вели дека се одлучиле да ја преработат ова балада бидејки на сите нивни настапи публиката ја барала.

,, Таа е една од најдобрите балади на Гоце, кој што беше уметник, со кој сите ние пораснавме и човек што остави огромен белег во музиката со неговите песни и одлични интерпретации. Гоце Арнаудов ми беше идол, пејач со кој се будев и заспивав,,, ни изјави Саше Митев кој со Стакато Бенд ја преработија и песната ,, Ај што имам мерак бабо,, и ,, Свадба е голема, Дамјане’’ и како што најавија снимија видео спотови кои ги има на нивниот јутјуб канал

Еве го хитот на Гоце Арнаудов ,, Хотелска соба’’ во преработка на Стакато Бенд и Саше Митев …..

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.