Во Струмица приведени три лица – кај едно пронајден кокаин кај другите двајца марихуана

3766

Вчера во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица од слобода лишиле три лица кај кои се пронајдени наркотици. Според МВР вчера во 6 часот е приведен  19-годишниот Е.И. од Струмица во чиј дом при претрес извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана

Синоќа пак околу 22 часот полицијата од Струмица ги лишиле од слобода 23-годишниот К. К. и 20-годишниот Н. П., двајцата од Струмица, извести МВР.

„При преглед на К. К. бил пронајден и одземен кокаин, а при претрес во домот на Н. П., извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана, дигитална вага и пари“, соопшти МВР.

Сите лица биле задржани во Полициската станица Струмица, а за настаните биле запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и поднесена е соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.