Во среда преку креативни книжевни работилници промоција на „Букварче мое другарче“ од Сузана Мицева

656

Во среда на 23 ти март во НУЦК ,,Антон Панов“ во Струмица ќе се промовира најновата книга на Сузана Мицева “Букварче мое другарче“ која им се обраќа на читателите од рана училишна возраст. Промцијата е замислена како креативна книжевна работилница со македонската азбука и нуди можност на еден интересен начин децата да се запознаат со бувките и нивното изговарање.

,,Со посебна радост Ве покануваме да ни бидете специјални гости со Вашите ученици и наставници од одделенска настава и да се вклучите во промоцијата која е замислена како креативна книжевна работилница со македонската азбука. Првата работилница ќе се одржи во 13.30 часот, втората во 14.30. Пријавете го Вашето учество во еден од дадените термини и бидете дел од нашето патување по волшебниот пат на нашата азбука,, стои во поканата од Просветно дело издавач на новата книга на Мицева

На креативните книжевни работилници воведно обраќање ќе има Тања Гошева Рецензент и промотор: Ана Витанова Рингачева. Илустрациите за книгата на Мицева се на Натали Николовска На работилниците биде и детскиот писател Киро Донев а како модератор и креативен уредник е Ксенија Маказлиева Трајчева

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.