Во СОУ „Јосиф Јосифовски“ во Гевгелиjа во прва година може да се запишат 286 ученици во 10 паралелки – преглед на струките

279

Вкупно 286 ученика во 10 паралелки може да се запишат во СОУ Јосиф Јосифовски во Гевгелија . Според Kонкурсот што го објави МОН за запишување на ученици во новата учебна година во јавните средни училишта во земјава нема промени во однос на минатата учебна година. Остануваат сите образовни профили кои со исклучок на гимназиското образование се во соработка со бизнис секторот.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.