Во салоните во Струмица и Штип, Риверсофт со среќни денови за потрошувачите со огромни попусти

1833

Компанијата ,,Риферсофт” која располага со огромен асортиман на бела техника, лаптопи и комјутерска галантерија и голем број на домакински апарати од денеска па до сабота организира ,,Денови на среќа” во салоните во Струмица и Штип. Како што велат од самата фирма овие три дена за сите посетители и потрошувачи има попусти на целиот асортиман и до 70 %.

Неодамна ,,Риверсофт” организираше и ноќен шопинг каде потрошувачите исто така имаа огромни изненадувања а имаа можност да пазаруваат до полноќ. Салонот во Струмица се наоѓа на булеварот Ленинова додека во Штип на Сремски фронт. Од ова фирма истакнуваат дека  ова летна акција ,,Среќни денови” се прави во интерес на потрошувачите.

 

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.