Во Радовиш на улица се степале германски државјани со жители од Ораовица и завршиле во полиција

309

На 10.04.2024 во 02.45 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени германски државјанин Р.Г.(35) двајца жители од село Ораовица, радовишко со иницијали  Х.К.(34) и М.К.(33) .Според полицијата тие  на улицата 22 Октомври во Радовиш го нарушиле јавниот ред и мир со тепачка.

,,Околу 02.00 часот на ул. “22ри Октомври” во Радовиш Р.Г. од една страна и Х.К. и М.К. од друга страна го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот„, стои во соопштението на полицијата

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.