Во Куклиш заврши Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јоже Хаџиевски 2023“ ( фото од најдобрите )

753

Екипата на Алопласт – Васил од Јосифово Валандовско победи на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Јоже Хаџиевски“ кој се одржа во Куклиш. Тие во финалето славеа против Термо оранжерии од Банско со 3:1 додека во малото финале славеше екипата Фрајт Уан од Радовиш кои со 9:3 славеа против Електик

За најдобар играч на Меморијалниот турнир беше прогласен Марјан Ристовски од победничката екипа Алопласт, за најдобар голман Ивица Божиновски од тимот на Термо орнажерии и за најдобар стрелец Тони Мичковски е прогласен Електик.

На овој прв турнир посветен на Јоже Хаџиевски кој во својот живот беше посветен на спортот, учествуваа вкупно 24 екипи од целата држава а организаторите најавија дека тој ќе биде традиционален.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.