(ВИДЕО) Хаос и тепачка на турнир во мал фудбал во СРЦ „25 ти мај“ во Радовиш

2400

Во Спортско-рекреативниот центар „25 мај“ во Радовиш изминативе неколку дена се одржувал турнир во мал фудбал по повод муслиманскиот празник Курбан Бајрам, но крајот на овој спортски настан нема да се памети по фудбалските мајстории, туку по хаосот кој се случуваше во салата, пренесе спротскиот портал СПОРТ 1

Како што пренесува овој портал кој дојде до видеото, се гледаат сцени од немилиот настан, може да се забележи како играчите се бркаат низ целата сала, публиката се обидува да ги нападне, не се знае кој кого тепа и кој од кого бега, а притоа се користат и тврди предмети, меѓу кои и столчиња од трибината.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.