Видео од голот на Сашко Пандев со кој Академијата славеше против Шкендија, Тренчовски со пофалби за голманот Чубраковиќ

1439

Академија Пандев ги прокнижи првите три бода во Првата лига и тоа против најквалитетниот тим во македонското првенство Шкендија од Тетово  која ја брани шампионската титула. Сашко Пандев од слободен удар од 18 тина метри ги изненади голманот Захов кој не успеа да го смири прекрасниот шут на капитенот на пандевци.

Стратегот на Академијата – Југослав Тренчовски за спортмедија истакна дека имале среќа оти Шкендија создала многу шанси за гол но го имале чудесниот Чубраковиќ

,, Го победивме најдобриот тим во Македонија. Имавме среќа, Шкендија имаше многу, многу шанси а ние на голот го имавме и чудесниот Чубраковиќ. Знаевме преку Сашко Пандев да постигнеме гол и затоа победивме. Морам да напоменам дека имавме големи проблеми со составот, не можев да сметам на неколкумина стандардни првотимци. А секако на крај да кажам дека бевме и паметни, мудри“ истакна стратегот на „пандевци“ Југослав Тренчовски.

Еве го голот на Сашко Пандев од слободен удар…..

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.