Видео – Девојките од Наковски Волеј испишуваат историја, со оро прославија финале за КУП ТИТУЛА

1359

Одбојкарките на ,,Наковски волеј” обезбедија КУП финале откако и во возвратниот полуфинален меч од КУПОТ на Македонија славеа против Пелистер од Битола. Идентично како и во Битола, избраничките на Хари Наковски славеа со 3:0 во сетови овојпат со( 25:17, 25:13, 25:19) и се најдоа во борбата за КУП титулата. Во најмала рака струмичанки го освоија среброто во КУПОТ но императив ќе бидат златните одличја и КУП пехарот. За противник во финалето ќе го имат тимот на Работнички скопје

,,За четири натпреварувачки сезони и само три во Првата одбојкарска лига,направивме нешто на кое можат да ни позавидат клубови кои долги години се натпреваруваат во Прва Државна лига. Со оваа генерација на девојки од кои поголемиот дел сеуште се натпреваруваат во младинските категории  чекор по чекор,  во финалето за борба за најпрестижниот КУП на Македонија. Струмица па и цела Македонија треба да биде горда на нас,затоа што ја вративме публиката на трибините,, кусо напишаа од ОК Наковски волеј на својата ФБ фан страна

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.