Видео во кое Дојран ги нуди сите убавини а ги привлече сите гости на саемот во Белград

3129

Убавините на Дојран во промотивно видео со кое општинските власти се преставија на туристичкиот саем во Белград…… Во видеото прикажана е локацијата, плажите, културно историските споменици, познатиот Д фестивал, традиционалната храна и рецепти од дојранска риба……

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.