Бучимци со дури 28 медали на „Трофеј шампиони боречки легенди“ во Радовиш, Ѓоргиев и Јованова најдобри

1347

Како што објави порталот ipon.mk  на турнирот „Трофеј шампиони боречки легенди“ во Радовиш, членовите на БК Бучим од Радовиш освоија вкупно 28 медали, речиси во сите возрасни категории  во машка и женска конкуренција од кои 12 златни одличја. Паралелно како што пренесува порталот за најдобар борач на турнирот е прогласен Ѓорги Ѓоргиев од Бучим а неговата колешка Зорица Јованова за најдобар домашен борач

На турнирот според информациите учествувале 135 борачи и борачки од Бучим, Балканец, Скопје, Чаир, Студеничани, Ускана, Неготино и Вардар од Македонија, две екипи од Косово и Србија.

Комплетните резултати од турнирот може да се видат ТУКА

фото ipon.mk

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.