Британската гудачка атракција – квартетот ,,BOND“ ќе има концерт во Струмица во НУЦК „Антон Панов“

729

Британската гудачка атракција квартетот ,,Bond“  нарекуван уште и „Spice girls на класичната музика“ на 20 ти мај ќе има свој концерт во НУЦК Антон Панов во Струмица. Веста ја објави ова институција откако гудачкиот квартет ќе има гала концерт во Македонската филхармонија на 19 -ти мај. Концертот е по повод 30 годишнината на Авалон продукција.

„Квартетот „Бонд“ е супербренд во светот на музиката кој е истовремено и најпродаваниот гудачки квартет на сите времиња. Нарекуван уште и „Спајс грлс на класичната музика“, има продадено неверојатни 5 милиони албуми низ целиот свет и 56 платински и 15 златни тиражи на своите изданија.После огромен број на распродадени концерти низ Европа, Америка, Австралија, Централна Америка и Азија, уникатните „Бонд“ конечно доаѓаат во Скопје“, велат од Авалон продукција.

Како што објави НУЦК Антон Панов се работи за ексклузивен концерт со капацитет од САМО 600 влезници! Влезниците ќе бидат во продажба од петок (12ти мај) во 09 часот наутро онлајн на avalon.mk и ширум продажната мрежа на Авалон низ Македонија по цена од 1.500 денари.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.