Брера Струмица со реми против Теута од Албанија – Крстевски и Галевски стрелци за струмичани

353

Струмичкиот прволигаш попладнево ремизираше со Теута Драч од Албанија на подготовките во Банско Бугарија. Како што објавија од клубот на нивната ФБ страна избраниците на Џовани Валенти одиграл доста квалитетен меч против албанскиот состав во кој акцент било ставено на вооигрување на одредени акции при што можеле да слават и победа. Ване Крстевски го отворил резултатот по што Теута преку два пенала дојде до пресврт но Иван Галевски го донесе конечниот резултат

,,Можевме да оствариме и победа. Но морам да потенцирам дека нашата цел е ,,новата“ игра што ни ја наметна новиот стручен штаб. Задоволен сум како течат подготовките. Само треба да породолжиме во овој правец и сметам дека подготвени ќе го стартуваме новиот шампионат“ , изјави по мечот  капитенот Марио Врдољак.

Дуелот против Теута е втор на подготвителниот период во Банско Бугарија а веќе задутре на 21 јули струмичкиот прволгаиш игра  со репрезентативниот состав на Киргистан.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.