Брера Струмица славеше и против Воска Спорт (видео од головите)

1037

Брера Струмица ја оствари втората првенствена победа ова сезона откако славеше и над новјалијата Воска Спорт. Ване Крстевски со евро гол и Агрон Руфати со глава, беа стрелци на головите за струмичкиот прволигаш кој покажа доминантност на теренот и повеќе шанси кои не ги искористи.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.