Брера Струмица се засили со „дете на Парма“ и ново реми на подготовките во Банско

166

Салвадоре Рибаудо е нов фудбалер на Брера Струмица. Станува збор за млад и надежен фудбалер кој игра во нападот и веќе се приклучи на подготовките на тимот во Банско Бугарија.

Рибаудо е дете на италијанскиот клуб Парма каде ги помина сите младински категории а во струмичкиот клуб пристигна од шпанскиот тим Реал Авила каде што настапуваше од јануари во последната сезона.
Вчера екипата на Брера одигра нерешено без голови со туркменистанскиот состав Алтин Асир

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.