Брера Струмица одигра без голови со романскиот Селимбар во Банско Бугарија – Валенти задоволен од прикажаното

503

Фудбалерите на „Брера Струмица“ ремизираа без голови во првиот контролен меч на подготовките во Банско Бугарија против романскиот „Селимбар“ . За првиот тренер на тимот Џовано Валенти, имперетив е играта на неговите избраници бидејки сеуште се подига формата на првиот тим согласно поставената стратегија. Како што пренесе Брера на својата ФБ страна во изјавата по мечот , Валенти изразил задоволство од прикажаната игра на фудбалерите, бидејки веќе се гледа новиот стил на игра, но сеуште треба да се работи многу на тренинзите.

,,Мислиме дека нашите играчи се во добро расположение и пробуваат да го играат нашиот стил. Работевме многу на подигање и сега гледаме дека процесот на учење оди многу добро. Имавме можност да направиме нешто во финишот, но знаеме треба да работиме уште многу. Треба да се работи многу, за се, за целиот тек на натпреварот. Процесот се одвива добро , дечките се фокусирани на тренингот и моето мислење е дека тие се вклопија на еден добар начин, се држат заедно. Изгледаат силно, тренираат напорно и покажуваат сила овде во Банско“, кажа Џовано Валенти по мечот со романскиот Селимбар

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.