Брера Струмица ангажираше млад напаѓач, кој лани за шампионот Струга ТЉ постигна 7 гола

630

Mладиот фдубалер Христијан Малески од шампионот Струга Трим Љум се пресели во струмичкиот прволигаш  Академија Пандев Брера Струмица. Двата клуба се договорија Малески да биде позајмен во Струмица за поголема минутажа. Веста ја објави Брера Струмица на својата ФБ страна потенцирајки дека Христијан веќе работи со тимот и се очекува да дебитира во зелено црниот дрес на Брера.

„Христијан Малески од Струга е новото име во редовите на нашиот сениорски состав. 21-годишниот фудбалер, кој игра во нападот, во нашиот тим доаѓа како позајмен играч од шампионот Струга Трим Љум, каде беше последните две години. Во последната првенствена сезона Христијан регистрираше 23 настапи и постигна седум гола.Паралелно Малески е дел и од фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година, каде исто така има забележителни настапи. Овој млад играч веќе се приклучи на нашиот тим и во наредниот период се очекува да дебитира во зелено-црниот дрес“, велат од редовите на Брера.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.