Благој Гуцев останува тренер на струмичка Беласица, клубот не му ја прифати оставката

364

Струмичкиот второлигаш не му ја прифати оставката на стратегот Благој Гуцев кој во саботатa, веднаш по поразот дома и тоа од Слога (В) со 2:3 си ја поднесе . Раководството на ФК Беласица по денешниот состанок одлучи истата да не биде прифатена и клубот му ја дава целосната поддршка на својот тренер.

Еве што клубот објави на својот официјален ФБ профил во текот на денот:

,,На денешниот состанок на управата на ФК Беласица АД, беше разгледена понудената оставка на шефот на стручниот штаб Благој Гуцев и беше одлучено едногласно дека не е прифатена истата. Гуцев ја ужива целосната доверба и ја има поддршката на управата, како и на фудбалерите и тој е нераскинлив дел од плановите за иднината на ФК Беласица и враќањето на клубот во ПМФЛ“ стои во објавата на ФК Беласица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.