,,Бисер’’ на Ленче Кукиќ ќе добие спот, во Струмица се снима видео за првиот сингл за Гранд (фото)

1955

Деновиве треба да излезе  видеозаписот за ,,Бисер’’ првиот сингл на Ленче Кукиќ кој пред Божиќ беше промовиран во емисијата Гранд парада. Спотот го снимаше  Showtime продукција од Струмица во хотел ,,Глигоров”. Снимени се повеќе сцени кои веќе се влезени во монтажа и треба да ја пренесат пораката на песната Бисер до публиакта. Ова е првенче на Ленче Кукиќ за Гранд продукција и неодамна за Дрнка.МК кажа дека станува збор за песна која носи пораки на среќа и љубов.

,, Презадоволна сум од првиот сингл кој е за Гранд продукција. Едноставно песна која од прва носи позитивни вибрации и те освојува. Мислам дека ќе се пее ова песна бидејки среќата и љубовта се најважните сегменти во животот на секоја жена,, ни кажа Ленче Кукиќ пред Божиќ

Инаку во спотот, Кукиќ носи повторно креација од Елена Лука а за нејзиниот изглед се погрижи Студио Паланков. Проекциите се дека наредната седмица видеозаписот за Бисер ќе ја види светлината на денот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.