Беласица против Скопје во недела на стадионот во Штип за пласман во Прва лига

585

Струмичките сино бели,  го добија противникот во бараж мечот за пласман во Прва лига. Тоа е тимот на Скопје кој прволгиашкото натпреварување го заврши на 9 тото место. Беласица, мечот за камбек во елитата ќе го игра во недела на стадионот во Штип со почеток во 17 часот

Како што е познато Беласица како второпласиран тим од источната група обезбеди бараж меч за Прва лига а на денешната ждрепка во просториите на ФФМ го доби противникот. Во вторито бараж меч се среќаваат тимвоите на Тивкеш и Воска кои силите ќе ги одмерат на стадионот во Прилеп.

Беласица во 27 кола ова натпреварувачка сезона имаше 18 победи, 5 нерешени исходи и четири пораза додека противникот Скопје  од 33 натпревари оствари 9 победи, 8 нерешени меча и 16 пораза

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.