Беласица ги донесе првите две засилувања за новата сезона

697

Во пресрет на новата сезона и струмичка Беласица се засили со двајца нови играчи. Станува збор за Христијан Бејков, кој игра на позицијата стопер и доаѓа од екипата на ФК Кожуф, како и Борче Картов, кој ќе биде засилување на голманската позиција.

Картов во дресот на Струмица доаѓа исто така од екипата на Кожуф, а во својата кариера има настапувано и за Вардар.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.