Ангела од Струмица повторно го освои жирито на Ѕвездите на Гранд и со шест гласа се пласира во третиот круг !

9313

Ангела Котуровиќ од Струмица со песните ,,Пољуби ме’’ од Нина Бадриќ и ,,Нисмо смели’’ од Марија Шерифовиќ ги освои сите шест гласа од вториот круг од балканското шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ и обезбеди пласман во следниот круг од ова музичко натпреварување. Ангела како и во првиот круг доби само пофални зборови од жирито.

,, Силна моќ во гласот, убава боја. Вечерва ти ,,пееше’’ во вистинска смисла на зборот’’ кажа Вики додека Босанац кажа дека Ангела е пејачки капитал кој треба да се унапреди а во своите коментари не се штедеа ниту останатите членови од жирито.

Ментор на 22 годишната Ангела од Струмица е Марија Шерифовиќ која изрази задоволство од својот кандидат и кажа дека ќе продолжат да работат максимално во иднина.

фото www.grand.nova.rs

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.