Александар Стојанов поставен за прв тренер на ФК Беласица откако замина Васе Беќаров

583

Откако Васе Беќаров и ФК Беласица спогодбено се разделија на едно коло пред крајот на есенската полуетапа, управата на клубот донесе одлука на клупата повторно да го донесе Александар Стојанов.

,, По сезона и пол Стојанов повторно се враќа како главен тренер на ФК Беласица.Под негово водство во сезоната 21/22 ФК Беласица беше чекор до пласман во прва лига каде што во баражот беше поразена од ФК Скопје. Исто така тој е и единствениот тренер на ФК Беласица кој е носител и на Про Диплома,, стои во објавата на клубот.

Стојанов е координатор на младинската школа каде што со успех ја водеше низ оваа полусезона, а оваа функција паралелно ќе продолжи да ја извршува и во иднина.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.