Академија Пандев ја официјализираше соработката со италијанскиот клуб Брера

160

ФК Академија Пандев и официјално го потврди партнерството со италијанскиот аматерски клуб, Брера од Милано, најавувајќи „нова ера“ во фудбалот која почнува во Струмица.

„Нови почетоци за нови успеси! Да се биде најдобар, меѓу другото, подразбира и да се биде иновативен, отворен за соработки и подготвен да му се спротивставиш на конвенционалното. На огромно задоволство би сакале да ви го најавиме нашето ново големо партнерство со италијанскиот фудбалски клуб Брера од Милано – почеток на една нова ера во фудбалот преку иновативен и современ пристап кон фудбалското работење и една сосема поинаква и возбудлива приказна!“, се вели во објавата на клубот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.