Академија Пандев со две детски екипи на силниот меѓународен турнир ,,Манце КУП“ во Србија !

1521

Шампионскиот состав на Академија Пандев за фудбалери родени 2011 година како и генерацијата на фудбалери родени 2015 година ќе бидат дел од реномираниот турнир Манце КУП во Белград Србија каде ќе земат учество над 450 екипи за фудбалери родени од 2010 до 2015 година. Станува збор за турнир на кој учествуваат екипи од 13 европски држави со што истиот прераснува како саем на мали фудбалски надежи.

Екипата со фудбалери родени 2011 година се во групата Г и ќе играат со екипите на Иванча, Лукеафарул, Модјород и Телеоптик. Нив ќе ги води Васко Тодоров  кој беше предводник и до титулата Државни прваци на Македонија за генерација 2011.

Генерацијата на фудбалери 2015 година кои за тренер го имаат Томе Христов за противници ги имаат екипите на Први мај, Гол, ОФК Пожега, Победа

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.