дома тагови Јосифово

таг: Јосифово

Костадинов: Валандовчани нема да плаќаат за децата во градинка – општината ќе ги покрие трошоците!

До крајот на месецов Советот на општина Валандово треба да ја донесе одлуката за ослободување на родителите од партиципација во детските градинки а ќе...

Жител од Јосифово валандовско освои Милионер Џекпот на VLT -Државна Видеолотарија

Сашо Димов од Јосифово се придружи на среќните милионери на Видеолотарија Касинос Австрија. Тој забавувајќи се на видеолотариските терминали на Евротип во Јосифово, стана...

Почна реконструкцијата на патот Јосифово-Калково, проект вреден 8,7 милиони денари

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, денеска оствари работна посета на општина Валандово каде со градоначалникот Костадин Костадинов разговараа за проектите кои се...

Шампионот во футсал КМФ ПРОЕКТ од Јосифово го доби највисокото признание на Општина Валандово

Актуелниот шампион во футсал но и годинашниов преставник во квалификациите на Лигата на Шампиони на УЕФА  ,,КМФ ПРОЕКТ'' од Јосифово е добитник на највисокото...

Валандовски КMФ Проект од Јосифово утре ги почнува мечевите од Лигата на шампиони во футсал

Македонскиот футсал шампион ,,КMФ Проект’’ од Јосифово, утре во спортската сала „26 Април“ во Гевгелија ги почнува мечевите од прелиминарната рунда од УЕФА Лигата...

Земјоделците од валандовско добија вода за наводнување од системот Јужновардарска долина вреден 24 милиони евра

Земјоделците од валандовските населени  места Удово, Јосифово, Пирава, Калково добија вода за наводнување од хидросистемот Јужновардарска долина. Премиерот Заев заедно со министерот за земјоделство...

КМФ Проект од Јосифово Валандово останува лидер во Футсал лигата и чекори кон Шампионската титула

Тимот на КМФ Проект од валандовско Јосифово вечерва ремизираше  во големото дерби против тимот на Арбен Бајрами во Скопје во рамките на 14 тото...

Во март ќе почне изградба на градинка во Јосифово, најави градоначалникот Костадинов

Во март годинава се очекува да почне изградбата на Детска градинка во валандовско Јосифово. Вака најави градоначалникот на општината Перо Костадинов кој заедно со...

Средното училиште од Гевгелија и 8 основни од Југоистокот добија грантови од МОН

Средното општинско училиште ,,Јосиф Јосифовски’’ е едно од  училиштата во земјава кои ќе добијат грант од министерството за образование и наука за спроведување на...

Со пари од државата, ќе се асфалтира улица во валандовско Чалакли познато по Фестивал заштитен од УНЕСКО

Градоначалникот на Валандово Перо Костадинов заедно со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски најавија асфалтирање на улица во населеното место Чалакли познато по...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Гитаристи од Струмица беа дел од концертот за рекорд во Белград...

Гитаристи од музичкото училиште „Боро Џони“ од Струмица од класата на м-р Васко Пиличев одлично ја презентираа Македонија на „Guitar Art Festival“ во Белград...