дома тагови Фолк Фест Валандово

таг: Фолк Фест Валандово

Ѓоко Јовиќ и Енерџи Бенд со концерт на отворено во центарот на Валандово, почнува Фолк фестовската недела

Неделава, Валандово ќе биде во знакот на музиката бидејки на 30-ти и 31-ви мај ќе се одржи годинашново издание на Фолк Фест Валандово, најстариот...

Следува извонреден Фолк Фест Валандово со квалитетни хитовски песни – најавува општината организатор на фестивалот

Вкупно 20 нови  песни ќе бидат интерпретирани на годинашново издание на Фолк Фест Валандово кое ќе биде на 30-ти и 31-ви мај . Според...

Само милион денари за Фолк Фест Валандово од министерството за култура, општината ќе се жали

Најстариот македонски музички фестивал и столб на македонската новокомпонирана народна песна ,,Фолк Фест Валандово'' годинава од министерството за култура ќе добие само милион денари,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...